Uczniowie Josepha i Clary Pilates

Dodaj do ulubionych

Było tylko kilku uczniów Josepha Pilatesa, którzy poszli o krok dalej, zakładając swoje własne studia, gdzie nauczali metody pilates. Kilkoro z nich jest bardzo dobrze znanych także dziś i większość dzisiejszych nauczycieli wraca do ich metod, mając ich za pierwotny wzór nauczyciela pilates.

ROMANA KRYŻANOWSKAPilates Uczniowie Josepha - Romana Krzyżanowska - pilates.org.pl była baletnicą, która przyszła w latach 40 XX wieku do Joe'go na rehabilitację uszkodzonej kostki. Czuła poprawę już po trzech sesjach i kontynuowała rehabilitację aż do momentu wyjazdu do Peru. Piętnaście lat później wróciła do Nowego Jorku i ponownie udała się do Joe'go - tym razem by naprawić uszkodzone podczas małego wypadku kolano. Zaczęła uczyć metody Pilates i jakiś czas później została dyrektorką studia, gdy Clara przeszła na emeryturę. Pozostała nią do momentu zamknięcia studia w 1989, kiedy to otworzyła swoje własne studio w Drago's Gym.Uczyła i jeździła po całym świecie udzielając wskazówek i prowadząc treningi. Romanie przypisuje się podtrzymywanie i szerzenie tradycji klasycznego pilatesa.

 

  Pilates Uczniowie Josepha - Kathy Grant - pilates.org.plKATHY GRANT pracowała jako chórzystka w popularnym w Nowym Jorku klubie Zanzibar i miała za sobą długą karierę tancerki i choreografa. Pracowała na całym świecie w teatrze, telewizji i w filmach. Przyszła do Joe'go na rehabilitację uszkodzonego kolana i stała się również stałym bywalcem w jego klubie. Była kierownikiem studia pilates w popularnym centrum handlowym Henrie'go Bendela w latach 1972-1988. Jest jednym z dwóch nauczycieli będących oficjalnie certyfikowanymi przez Josepha Pilatesa w New York State Division of Vocational Rehabilitation. Kontynuuje nauczanie pilatesu, prowadzi kursy treningowe dla instruktorów jako profesor Department of Dance z New York University's Tisch School of the Arts Dance.

 

Pilates Uczniowie Josepha - Carola Trier - pilates.org.pl

CAROLA TRIER była profesjonalną tancerką i akrobatką, która występowała na wrotkach. Wypadek, który jej się przytrafił sprawił, że trafiła w ręce Joe'go i Clary Pilates, którzy pomogli jej zrehabilitować uraz pleców, który mógł negatywnie wpłynąć na całe jej życie. Carola studiowała i nauczała z Joe'm i Clarą, którzy w 1958 pomogli jej otworzyć jej własne studio, gdzie zostało zatrudnione kolejne młode pokolenie nauczycieli pilatesu. Carola studiowała anatomię i pracowała z Dr. Jordan z Lennox Hill Hospital, rehabilitując pacjentów. Wynalazła również dużo bazujących na pilatesie ćwiczeń dla tancerek z urazami czy innymi problemami. Carola pracowała w studio Pilates do około 1980 roku i zmarła w październiku 2000 roku jako osiemdziesięciosiedmiolatka.  

 

EVE GENTRY była mistrzynią tańca nowoczesnego. Była główną tancerką z Hanya Holm Dance Company i, przed rozpoczęciem własnej działalności, w Eve Gentry Dancers. Przyszła do Joe'go i Clary z problemami z kolanem i plecami. Była zaskoczona, jak szybko jej bóle zniknęły i jak dobrze na jej organizm wpływały ćwiczenia Pilates. Nauczała razem z nimi technik pilates między 1938 a 1968 rokiem, oraz, od początku lat 60, także w Theatre Department na Uniwersytecie Nowojorskim. Po przeprowadzce do Meksyku otworzyła swoje własne studio pilates w Santa Fe. Wynalazła i nauczała swoich własnych ćwiczeń i metod, bazujących na tych opracowanych przez Pilatesów, Hanya Holm i innych, z którymi miała styczność. Pomogła utworzyć Institute of the Pilates Method, była członkiem High School of Performing Arts, współzałożycielką Dance Notation Bureau i otrzymała nagrodę "Pioniera Tańca Nowoczesnego" od Bennington College w 1979 roku. Kontynuowała nauczanie klientów i przyszłych trenerów w Santa Fe i na całym świecie aż do swojej śmierci w 1994 jako osiemdziesięcioczterolatka.  

 

Pilates Uczniowie Josepha - Ron Fletcher - pilates.org.plRON FLETCHER był tancerzem Marthy Graham w Nowym Jorku w 1946 roku. Wtedy przewlekły uraz kolana przyprowadził go do Josepha i Clary Pilates. Jego kariera taneczna była długa i imponująca - była efektem jego ciężkiej pracy i dużego poświęcenia. Po zwalczeniu alkoholizmu dzięki spotkaniom Anonimowych Alkoholików i codziennych sesjach z Clarą, Fletcher postanowił nauczać pilatesu. Z błogosławieństwem Clary otworzył "Ron Fletcher Studio for Body Contrology" w Beverly Hills, gdzie uczęszczały takie sławy jak Barbra Streisand i Candace Bergen. Uczył nie tylko tego, co sam wyniósł od Clary i Joe'go, ale także tego, co sam opracował The Standing Towel Work i Percussive Breathing. Teraz mieszka w Texasie i prowadzi dwa szkolenia dla nauczycieli - w Arizonie i w Colorado.  

 

 

Pilates Uczniowie Josepha - Lolita San Miguel - pilates.org.pl

LOLITA SAN MIGUEL jest jednym z dwóch nauczycieli, którzy otrzymali certyfikat od samego Josepha Pilates. Lolita cierpiała na uraz kolana spowodowany tańcem gdy miała zaledwie 20 lat. To zaprowadziło ją do Carola Trier, a później do Joe'go, z którym trenowała w 1966 roku. Później przeniosła się do Puerto Rico, by dołączyć do Ballet Concierto of Puerto Rico, gdzie rozpowszechniła pilates. Niedawno dołączyła także do Pilates y Mas Studio w Puerto Rico.  

 

 

 

 

Pilates Uczniowie Josepha - Mary Bowen - pilates.org.pl

MARY BOWEN była aktorką. Pierwszy raz przyszła do Josepha i Clary z powodu bólu pleców. Odczuła ulgę już po dwóch sesjach. Trenowała z Grant i Kryzanowską, a także Bruce'm Kingiem. Otworzyła swoje własne studio - Your Own Gym - w North Hamption, Massachusetts w 1975 roku. Bowen opracowała jej własny Pilates Plus Psyche system      

 

 

 

 

BRUCE KING trenował z Josephem przez wiele lat. Był także tancerzem Merce Cunningham Company, Alwyn Nikolais Company i jego własnej - Bruce King Dance Company. Otworzył własne studio pilates w Nowym Jorku w połowie 1970 roku.  

 

 

ROBERT FITZGERALD był tancerzem, który także pracował z Joe'm i Clarą tak samo jak Carola Trier. Otworzył swoje studio we wczesnych latach 60 XX wieku i bardzo rozpowszechnił pilates wśród tancerzy.  

 

 

Pilates Uczniowie Josepha - Mary Pilates Leriche - pilates.org.plMARY PILATES LERICHE to siostrzenica Joe'go i Clary. Pracowała w studiu wuja od około 20 roku życia. Mary uczyła pilates w South Florida od 1960 roku dokładnie tak, jak jej wuj ją nauczył. Mając juz 80 lat jest najlepszym przykładem na to, że pilates sprawia, że jesteśmy zdrowi, młodzi i silni.

Autor: Stylnazdrowie.pl

Redakcja poleca
comments powered by Disqus

Powrót ↑