Skutki otyłości - Gdy otyłość staje się problemem...

Dodaj do ulubionych

Sutki otyłości przyczyniają się do powstawania wielu powikłań lub chorób, które stanowią ogromne zagrożenie zdrowia i życia, Ustalono, że liczba osób otyłych w Europie zwiększyła się trzykrotnie od lat 80. Wzrost ten miał miejsce także w krajach gdzie tradycyjnie problem otyłości miał bardzo małą skalę. Do pierwszej dziesiątki trafiły także Polki. Prawie 16 proc.  ma problem otyłości, co daje nam dziewiąte miejsce w rankingu. Otyłych panów jest w naszym kraju ponad 17 proc. trafiają zatem na 6 miejsce europejskiego rankingu.

Epidemia otyłości

Epidemia otyłości zagraża dalszemu rozwojowi cywilizacji, zwłaszcza w krajach biedniejszych. Aby ograniczyć negatywne skutki otyłości, m.in. ekonomiczne, konieczne jest zwiększenie nakładów na jej zapobieganie i wczesne leczenie. Pozostaje tylko pytanie: czy tak naprawdę nam na tym zależy?

Epidmia otyłości u dzieci

Obecnie mamy do czynienia z epidemią otyłości u dzieci i młodzieży.Otyłości u dzieci nie możemy lekceważyć, ponieważ nieleczona lub niewłaściwie leczona, powoduje występowanie często nieodwracalnych powikłań takich jak:

 - chrapanie oraz bezdech nocny,

-   skłonność do alergii,

- nieprawidłowości przeciążeniowe w układzie kostno-stawowym 

Nieleczona otyłość jest przyczyną chorób układu krążenia, cukrzycy typu 2, kamicy nerkowej, otłuszczenia wątroby i wielu innych chorób, które mogą zagrażać życiu.

Do czego może doprowadzić skrajna otyłość

Najgrubszy Brytyjczyk -  Keith Martin jego BMI wynosiło 155, ważył 455kg. Keith przez 2 lata był przykuty do łóżka, 10 lat nie opuszczał swojego domu, został objęty opieką medyczną która wynosiła nie bagatelną kwotę £ 40,000 rocznie! Jak doszło do tej skrajnej sytuacji? Takich przypadków notujemy coraz więcej - To przerażający FAKT! Prezentowany film być może skłoni niektórych do głębszej refleksji.

 

Autor: Stylnazdrowie.pl

Redakcja poleca
comments powered by Disqus

Powrót ↑